U-18 regbio rinktinė ruošiasi Europos čempionatui

U-18 seminaras

U-18 rinktinė su seminarą vedusiais treneriais V.Smackiu ir M.Valčiukaičiu

Lietuvos regbio U-18 rinktinė ruošdamasi balandžio 11-20 dienomis Lenkijoje vyksiančiam Europos U-18 B grupės čempionatui prakaitą lieja ne tik treniruoklių salėje ir aikštėje, tačiau semiasi ir praktinių žinių. „Intensyviai sportuojame, vos ne kiekvieną dieną. Nuolat apie 20 žmonių tai sporto salėje, tai manieže techniką atidirbinėjame, bet kokiais būdais stengiamės stiprintis, kad atėjus lemtingam momentui, vaikinai būtų pasirengę. Rinktinę sudaro daugiausia šiauliečiai sportininkai, po vieną žaidėją atvykę iš Klaipėdos, Alytaus ir Plungės. Dar vienas jaunuolis gyvenantis Anglijoje žadėjo atvykti ir padėti rinktinei Europos čempionate“,- pasakojo Lietuvos U-18 regbio rinktinės vyr. treneris Tomas Zibolis.

Seminaro sporto klube „Sporto kodas“ metu jaunuosius Lietuvos rinktinės narius instruktavo rinktinės fizinio rengimosi atletinės gimnastikos salėje treneris Vitalijus Smackis ir dziudo treneris Mantas Valčiukaitis. „V.Smackis sportininkams pasakojo apie sporto naudą. Kartais jaunimas pritingi eiti į sporto salę, neva tai nėra būtina. Anaiptol. Po paskaitos manau nei vienam nebekils minčių praleisti treniruotes. Antroje seminaro dalyje, dziudo treneris M.Valčiukaitis mokė, kaip panaudoti dziudo imtynių patirtį regbio varžybose. Regbyje daug sukibimų, užgriebimų, apskritai daug kontaktų tarp žaidėjų. Vaikinai su nuostaba stebėjo, kaip galima sustabdyti priešininką panaudojant jo energiją prieš jį patį“,- pasakojo T. Zibolis.

Prieš kelias dienas jaunieji regbininkai išmėgino jėgas su pajėgia Šiaulių „Baltrex-Šiaulių“ ekipa, kuriai pralaimėjo 25:50. Seminare įgytas žinias vaikinai mėgins pritaikyti savaitgalį Kaune vyksiančiame tradiciniame regbio turnyre „Lietuvos Nepriklausomybės taurė 2014“. U-18 rinktinė kovos su Šiaulių „Baltrex-Šiauliai“ , Vilniaus „VRA“, Kauno ir Panevėžio regbininkais.

Kovo pabaigoje rinktinė planuoja vykti žaisti draugiškų rungtynių į Lenkiją, su šios šalies bendraamžiais. „Kovo pabaigoje planuojame vykti į Lenkiją žaisti draugiškų rungtynių su šios šalies U-18 rinktine. Lenkai dalyvaus Europos čempionato A grupėje, todėl mums bus naudinga su jais sužaisti draugiškas rungtynes, išmėginti savo jėgas. Be to, rungtynes žaistume tame pačiame sporto komplekse, kur vyks ir Europos čempionatas. Tai būtų puiki proga vaikinams susipažinti su aplinka, šiek tiek adaptuotis stadione. Tikimės, kad tai padės prasidėjus čempionatui“, planus dėstė T.Zibolis.

Be Lietuvos rinktinės Europos U-18 čempionato B grupėje taip pat kovos Švedija, Ukraina, Kroatija, Liuksemburgas, Šveicarija, Serbija ir Austrija.

 

Leave a reply