SM „Klevas” sportininkai dalyvavo regbio turnyre Kaliningrade (foto)

Šiaulių miesto sporto mokykla „Klevas“ bendradarbiaudama su Kaliningrado vaikų ir jaunimo kompleksine sporto mokykla, buvo pakviesta jau į tradiciniu tapusį tarptautinį vaikų ir jaunučių regbio turnyrą. Į turnyrą buvo pakviestos komandos iš Rusijos, Čekijos, Lenkijos, Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos. Regbio turnyre buvo varžomasi dviejuose amžiaus grupėse: vaikų (gim. 2001-2002) ir jaunučių (gim. 1998-1999). „Klevo“ sporto mokyklos auklėtiniai treniruojami mokyklos trenerių Rimanto Zeringio ir Žygimanto Radžiaus rungėsi abiejose amžiaus grupėse. Vyresniųjų grupėje rungtyniavo penkios komandos: Maskvos regbio akademija, Kazanės „Dinamo“ komanda, Kaliningrado sporto mokykla, Rygos „Eži“ ir Šiaulių „Klevo“ komanda. Vaikų grupėje rungtyniavo 8 komandos iš Sankt Peterburgo, Kazanės, Kaliningrado, Rygos, suskirstytos į du pogrupius.

Pirmąją dieną Šiaulių regbininkų rinktinė „Klevas“ sudaryta iš trijų regbio klubų „Šiaulių“, „Baltrex“ ir „Vairo“ susitiko su kaimynais iš Latvijos – Rygos „Eži“ komanda. Šiauliečiai įveikė rygiečius rezultatu 17-7. Taip pat pirmosios dienos rungtynėse buvo įveikti ir turnyro šeimininkai – kaliningradiečiai 24-5. Antrąją dieną pralaimėjimo nepatyrusių „Klevo“  regbininkų laukė rimtas priešininkas – Kazanės „Dinamo“, kurie pirmąją dieną laimėjo prieš latvius ir nusileido turnyro favoritams – Maskvos regbio akademijai. Šiose rungtynėse sprendėsi sidabro medalių savininkas. Šiauliečiai sugebėjo susikaupti ir laimėti įtemptas rungtynes 20-15. Užsitikrinę antrąją vietą, „Klevo“ sporto mokyklos rinktinė, nebesugebėjo susikaupti ir pralaimėjo maskviečiams. Galutinėje įskaitoje šiauliečiai liko antri. Geriausiu ir rezultatyviausiu tapo Paulius Zonys. Taip pat turnyre pagirtinai ir kovingai žaidė Donatas Trumpickas, Ovidijus Jankauskas, Eimantas Bagarauskas, Edvinas Bagarauskas, Matas Miežys.

Tuo pačiu metu kovojo ir mažieji „Klevo“ sporto mokyklos auklėtiniai. Jie pogrupio varžybose užtikrintai įveikė Kaliningrado rajono „Slavianskaja“ sporto mokykla 75-0, Kaliningrado sporto mokyklos Nr. 33 komandą 60-0 ir nusileido Sankt Peterburgo komandai 20-10. Užėmę pogrupyje antrąją vietą šiauliečiai pateko į pusfinalį, kur susitiko su Kazanės „Dinamo“ komanda. Mažieji regbininkai nepatikėjo savo jėgomis ir nusileido priešininkams 35-5. Tad teko kovoti tik dėl trečiosios vietos turnyre su šeimininkais Kaliningrado sporto mokyklos bendraamžiais. „Klevo“ komandos jaunieji sportininkai sugebėjo susikaupti ir ryžtingai žengti link bronzos medalių. Rungtynės laimėtos 25-10. Geriausiu žaidėju komandoje pripažintas Povilas Kėža. Pagirtinai taip pat žaidė Nedas Pocius ir Arnas Bagarauskas.

Turnyro metu parodomąsias rungtynes žaidė „Baltijos štormo“ ir Kaliningrado komandos rinktinė. „Baltijos štormo“ komanda, pagrinde sudaryta iš Šiaulių „Klevo“ sporto mokyklos auklėtinių, šventine nuotaika persmelktose rungtynėse nugalėjo 42-16. O turnyro kulminacija tapo iš trylikamečių naujai suformuotos „Baltijios štormo“ ir Maskvos regbio akademijos rungtynės. „Baltijos štormo“ komandos, kurią sudarė žaidėjai iš Kaliningrado, Šiaulių ir Rygos, sudėtyje rungtyniavo ir keturi šiauliečiai: Mantvydas Matiukas, Deividas Vorašilka, Mantas Pocius ir Matas Miežys. Būtent pastarųjų sportininkų dėka nugalėta pajėgi maskviečių komanda 19-7.

IMG_0488 IMG_0555 IMG_0560 IMG_0565 IMG_0570 IMG_0576 IMG_0608

 

PC „Bruklinas“ sporto arenoje š.m. vasario 22 d. buvo pravestas riedulio turnyras. Sukvietus 11-15  metų žaidėjus, lankančius sporto mokyklą „Klevas“.

Tikslas  buvo šiek tiek kitoks, negu įprastos varžybos. Norėta įskiepyti meilę šiam sportui, o galbūt surasti tą  žmogeliuką, kuris ateityje  papildys ir trenerių gretas.

Mergaitės kurios jau daug per žiemą žaidė, buvo „įdarbintos“ – tapo trenerėmis bei teisėjomis.

Dalyvavo 6 komandos

(M) „Klevas“ – tren. Patricija Mockutė (gim. 1997);

(M) „Tauras“ – tren. Benita Norvaišaitė (gim. 1997);

(M) „Bitė-M“ – tren. Deimantė Silevičiūtė (gim. 1998);

(B) „Žalgiris“ – tren. Raimonda Nyderytė (gim. 1991);

(B) „Genys“ – tren. Monika Lauraitytė (gim. 1996);

(M+B) „Šiauliai“ – tren. Viktorija Barzinskaitė (gim. 1996).

(M) – mergaitės

(B) – berniukai

Vyr. teisėja Rimantė Butkevičiūtė,  jai talkino Dominykas Nomeika, Monika Lauraitytė ir kt.

Pažymime jog trenerės, teisėjos puikiai  susitvarkė visi jų klausė. Nei vieno nebuvo nenorinčio, nesistengančio. Visi elgėsi tvarkingai. Demonstravo savo gebėjimą, stengėsi atsiskleisti.

O aikštelėje buvo daug netikėtumų…

Pogrupio varžybose  rezultatai  kai kurie stebino. Pusfinalio kovose sensacija įvyko „Žalgirio“ –

„Klevo“ kovoje 2-3 (mergaitės laimėjo).

Dėl 5-6 vietų – „Bite-M“ – „Genys“ (2-2), tik baudiniais nusileido pačios jauniausios mergaitės berniukams (0-1) (2-3)

Dėl 3-4 vietų – „Žalgiris“ – „Šiauliai“ (6-0)

Dėl 1-2 vietų – „Klevas“ – „Tauras“ (3-1)

Prizai buvo įsteigti nestandartiniai, nominacijos taipogi

Išrinkome „Misis“ ir „Misteri“ – atitinkamai Milvydė Kontutytė ir Deivydas Barzinskas.

Geriausia vartininkė – Patricija Žilinskaitė.

Geriausia trenerė – Benita Norvaišaitė.

Dešnioji ranka – Dominykas Nomeika.

Jauniausias talentas – Austėja Žilinskaitė (gim. 2002).

„Gražiausias  suktukas“ – Viktorija Bogdanova.

Paguodos prizas – Tomui Kaltanui.

Jauniausi ir žaviausi berniukai – Dominykas Gžmaila, Rokas Žainius, Benas Bartusevičius.

Geriausiai žongliravo kamuoliuką – Milvydė Kontutytė, Rimantė Gudeliauskytė, Deivydas Barzinskas.

Turnyre dalyvavo 39 riedulininkai, Raimonda Nyderytė ir Genutė Juodienė.

 

Ačiū visiems dalyvavusiems 🙂

 

Straipsnis: Nac. sp. tren. G. Juodienė

 

 

 

 

 

 

Leave a reply