Šiauliečiai pirmą kartą istorijoje tapo Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionais

Šiaulių vyrų žolės riedulio klubas „Ginstrektė” pirmą kartą istorijoje tapo Lietuvos vyrų žolės riedulio čempionais. Tai paaiškėjo po įspūdingo mačo Šiauliuose, kurį aikštės šeimininkai laimėjo 6 : 3 prieš Širvintų SK „Baltic Champs-Ježvitas”. Karšta buvo ne tik oro temperatūra – karšta buvo ir aikštėje: liejosi emocijos, virė nuožmi kova. Nuaidėjus rungtynių pabaigą skelbiančiam teisėjo švilpukui „Ginstrektės“ žaidėjai puolė į glėbį trenerei Donatai Grigienei – „Pagaliau čempionai”.

Vyrai 1 Vyrai 4 Vyrai 5 Vyrai 2

Nuotraukų galerija : ČIA

Pirmą finalo mačą Vilniuje po atkaklios kovos šiauliečiai laimėjo 2:0, tad rungtynėse Šiauliuose širvintiškiai tikėjosi revanšo ir trečiųjų finalo rungtynių. Kitokių planų turėjo trenerė Donata ir jos kariauna.  

„Tai, kad vyrai jau 15 rungtynių sekundę vyrai įmušė įvartį, parodo, kad išėjome į aikštę užsivedę. Mūsų tikslas buvo pasiekti čempionų titulą namų varžybose. Žaidybinis planas buvo labai daug ir agresyviai atakuoti. Galvojome, kad esam fiziškai geriau pasiruošę, tad norėjome laikyti aukštą tempą visų varžybų metu. Oras buvo karštas, tad mes tikėjomės, kad mums bus šiek tiek lengviau dėl treniruotumo. Planas buvo toks ir mes jį įvykdėm“, – pasakojo D.Grigienė.  

Po 15 sekundę Povilo Sinkevičiaus pelnyto įvarčio, jau kitos atakos metu širvintiškiai uždirbo mažąjį kampinį. Šiauliečiai apsigynė. Įpusėjus mačui rezultatas švieslentėje – 2:2. Trečiasis ketvirtis sėkmingesnis buvo Šiaulių komandai, po kurio jie pirmavo 4:2. Lemiamas ketvirtis, 7 metrų baudinys skiriamas į šiauliečių vartus ir rezultatas 4:3. Dar dešimt minučių iki išsvajoto titulo Šiaulių klubui arba 10 minučių išsigelbėti širvintiškiams. Emocijų kupinoms paskutinėms rungtynių minutėms tiksint į pabaigą švieslentėje jau degė įtikinama Šiaulių persvara 6:3. Gausiai sirgalių palaikomi aikštės šeimininkai pirmą kartą istorijoje – Lietuvos vyrų čempionai.     

„Nors ir pirmaujant dviem įvarčiais buvo jaučiama įtampa, nes rezultatas gali labai greitai pasikeisti. Puolime agresyvios buvo abi komandos. Gynėjai klydo, labai didelis nuovargis. Sezono metu mes labai daug dirbome, vyrai dėjo daug pastangų, nuosekliai treniravosi , labai džiugu, kai tas sunkus darbas atsiperka ir duoda rezultatą. Dėkoju žiūrovams, kurie mus palaikė. Jiems ši kova turėjo labai patikti. Šių metų vyrų čempionato finalas – tai žolės riedulio puošmena, dovana visai žolės riedulio bendruomenei“, – teigė trenerė Donata.

Geriausiu šių metų čempionato žaidėju pripažintas Šiaulių „Ginstrektės“ kapitonas Mantvydas Pocevičius.  Rezultatyviausias žaidėjas – širvintiškis Žygimantas Balsiukas.

„Su pačiom geriausiomis nuotaikomis baigiam sezoną, o dabar jau lauks rinktinė“, – pokalbį baigė ir su komanda džiaugtis nuskubėjo D.Grigienė.