Pasiekimų kupinus 2022-uosius keičia darbų gausa ateinančiais metais

2022 metams skaičiuojant paskutines valandas, atsigręžkime atgal – apžvelkime per metus nuveiktus darbus, įveiktus iššūkius, pasiektas pergales. Kokie 2022-ieji buvo Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijai? Kas laukia ateinančiais metais? Apie visa tai – Akademijos direktorius Aivaras Strockis.

ccc

cfdcc

 

Nuotraukų galerija – ČIA

Įvairių amžiaus grupių Šiaulių regbio ir žolės riedulio komandos vėl dominavo Lietuvos čempionatuose. Kaip pavyksta išlaikyti taip aukštai iškeltą kartelę?

Rezultatai šiemet tikrai džiugina. Regbio atstovai, pradedant jaunučiais ir baigiant jaunimu, – pajėgiausi šalyje. Kalbant apie žolės riedulį – trenerės Donatos Grigienės vadovaujamos berniukų komandos visose amžiaus grupėse neturi sau lygių jau ne pirmus metus. Mergaičių žolės riedulio komandos taip pat išlieka vienomis pajėgiausių Lietuvos pirmenybėse.

Ant laurų užmigti negalime, turime ir toliau kryptingai dirbti ir išlaikyti aukštą lygį. O tą aukštą lygį vaikams padeda pasiekti pasiaukojančiai dirbantys aukštos kvalifikacijos treneriai. Akademijos tikslas – suteikti kuo geresnes sąlygas sportininkams. Tam skiriame itin daug dėmesio ir pastangų.

Kokia Akademijos sporto bazių būklė? Ar užtenka sporto aikštynų, sporto salių, kuriuose jaunieji sportininkai galėtų ruoštis varžyboms, o Akademija – rengti turnyrus?

Turime gerus regbio ir žolės riedulio stadionus, kurie šiltuoju metų sezonu beveik visuomet pilni sportuojančių vaikų. Tačiau vaikams sportuoti reikia ir šaltuoju metų laiku. Labai džiaugiamės turėdami gerų draugų, partnerių, kurie suteikia mūsų vaikams galimybę gauti kuo geresnes sąlygas. Varžybas rengiame Šiaulių sporto gimnazijos, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos sporto salėse. Vaikai sportuoja Lengvosios atletikos manieže ir baseinuose.

Galime pasigirti puikiais santykiais su Žolės riedulio ir Regbio federacijomis. Mus vertina, kaip patikimus partnerius, rengiant ne tik Lietuvos čempionatus, bet ir tarptautines varžybas. 2022 metais mūsų regbio stadione vyko ne tik atkaklios kovos Lietuvos ir Baltijos regbio čempionatuose, bet ir Lietuvos regbio rinktinė du kartus kovojo Europos čempionato Trophy divizione: pavasarį – su Belgijos rinktine, rudenį – su Ukrainos rinktine.   

Mūsų Akademijos siekiamybė – masiškumas, kvalifikacija, meistriškumas, matomumas. Kiekvieną dieną dirbame ta linkme ir tikimės jau netolimoje ateityje pasigirti pasiektais rezultatais.  

2023-iaisiais bus rekonstruojamas regbio stadionas. Papasakokite, kokie darbai bus vykdomi?

Šių metų pabaigoje sulaukėme gerų žinių iš Sporto rėmimo fondo – buvo patvirtintas finansavimas regbio stadiono rekonstravimui. Bendra projekto vertė siekia beveik 360 tūkst. Eur. Fondas skyrė apie 182 tūkst. Eur. Esame labai dėkingi Šiaulių miesto savivaldybei, kuri rado galimybę padengti likusią sumos dalį. Laukia nelengvas laikotarpis, tačiau Akademijos kolektyvas – patyręs, neabejoju, kad susitvarkysime.

Šio projekto metu numatyta atlikti stadiono žaliosios vejos platinimo ir atnaujinimo darbus, bus įrengta automatizuota laistymo sistema. Atsiras paplūdimio regbiui ir kitoms sporto šakoms pritaikyta smėlio aikštelė, vaikų lauko žaidimo aikštelė, gimnastikos aikštelė su įrengimais. Labai džiaugiamės ir atsirasiančia stadiono apšvietimo sistema.

Kol bus atliekami darbai regbio stadione, šios sporto šakos atstovams teks ieškoti galimybių Lietuvos čempionatus ir tarptautinius mačus rengti kituose stadionuose. Pabaigus darbus, vėl lauksime visų atsinaujinusiame sporto aikštyne.

Ko palinkėtumėte Akademijos bendruomenei 2023 metais? 

Baigiantis 2022-iesiems, noriu padėkoti visai Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos bendruomenei už vienybę. Mūsų treneriams – už pasiaukojantį darbą kiekvieną dieną, administracijai – kad kasdieniai procesai niekad nesutrinka, pagalbiniam personalui – už visada puikiai paruoštus aikštynus. Taip pat dėkoju mūsų auklėtinių tėveliams. Palaikymą jaučia ne tik jaunieji sportininkai, jaučiame ir mes.

Labai džiaugiamės, kad su mumis išlieka ištikimiausi rėmėjai, kurių dėka kiekvienas turnyras tampa tikra švente vaikams. Dėkojame UAB „Elga“, UAB S-Sportas, UAB „Master Idea“, UAB „Storrent“. Šiaulių miesto savivaldybei dėkojame už stabilų miesto biudžetą.

Ačiū visiems už puikius 2022 metus, o ateinančiais metais visai mūsų bendruomenei ir šeimos nariams linkiu santarvės, kantrybės ir puikios sveikatos. Gražių pergalių 2023-aisiais!