Kalėdiniame riedulio turnyre – atkaklios kovos, prizai ir gera nuotaika

Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos organizuotame uždarų patalpų riedulio „Kalėdiniame turnyre“ kovojo berniukų ir mergaičių  U-12 ir U-14 amžiaus grupių komandos.

Brendr bendr

Nuotraukų albumas : ČIA

Pirmą dieną Šiaulių sporto gimnazijos sporto salėje susigrūmė jaunieji riedulininkai iš Vilniaus ir Šiaulių. Donatos Grigienės auklėtiniai Šiaulių „Akademijos“ riedulininkai 11:1 nugalėjo Vilniaus „SM Sostinės Tauras“ komandą (treneris Rimantas Čaikauskas) ir 8:6 palaužė Vilniaus ŽRK „Pietų meteoras“ ekipą (treneris Sergėjus Gavrilovas). Laimėję abu susitikimus, šiauliečiai tapo turnyro U-12 berniukų grupės nugalėtojais. Geriausiu žaidėju nugalėtojų komandoje pripažintas Emilis Marcinkus. „Pietų meteoro“ komandoje geriausias – Michail Slobotkin, o „SM Sostinės Tauras“ ekipoje geriausiu tapo Oskaras Petkevič.

„Prieš savaitę dalyvavome Vilniuje vykusiame kalėdiniame turnyre U-16 riedulio turnyre ir užėmėme antrą vietą. Finale neišnaudoję daugybės savo progų pralaimėjome 0 : 1. Turnyrai ir yra tam, kad pamatytume ko mūsų žaidime trūksta ir turėtume laiko pasitaisyti. U-16 turnyre turėjome dvi komandas – viena jų – mūsų jaunieji U-12 vaikinai. Nors užėmė ketvirtą vietą, vaikai stengėsi ir jaupė patirtį. Pažaidę su vyresniais Vilniuje, atėjus laikui žaisti prieš bendraamžius Šiaulių Kalėdiniame turnyre jau jautėmės kur kas drąsiau ir užtikrinčiau. Įvairūs techniniai elementai, įvarčių mušimai vienu lietimu – mane tai džiugina ir netgi šiek tiek stebina. Mūsų varžovai buvo stiprūs, bet Šiauliuose mums pavyko iškovoti taurę ir aukso medalius“, – komandos pasirodymu džiaugėsi trenerė Donata Grigienė.

Mergaičių U-12 turnyre susirinko tik dvi Šiaulių akademijos komandos, kurias treniruoja Genutė Juodienė ir Vaidotas Vaičeliūnas. Kadangi dėl įvairių priežasčių neatvyko kitų miestų komandos, tarpusavyje Akademijos komandos sužaidė tris kartus. Visus tris kartus pajėgesnės buvo labiau patyrusios Vaidoto Vaičeliūno auklėtinės, kurios ir tapo turnyro nugalėtojomis. Geriausios titulas nugalėtojų komandoje atiteko Adrijai Gulbinaitei. Genutės Juodienės auklėtinės užėmė antrą vietą. Geriausia komandoje – Vakarė Kaltinaitė.

Antrą „Kalėdinio turnyro“ dieną riedulio kovos persikėlė į Šiaulių universiteto sporto salę. Į mergaičių U-14 turnyrą susirinko dvi Šiaulių akademijos komandos : „Akadmeija-1“ (treneris V.Vaičeliūnas) ir „Akademija-2“ (trenerė Samanta Jakovleva), Vilniaus „SM Sostinės Tauras“, kurią treniruoja maksimas Tarasovas ir viešnios iš Kelmės sporto centro, kurių trenerė Reda Zubavičienė.

Komandos žaidė rato sistema. Sužaidus po tris mačus paaiškėjo, kad visas tris pergales iškovojo ir nugalėtojomis tapo Sostinės riedulininkės. Geriausia čempionių gretose – Ieva Zalogaitė. Antrą vietą užėmė  „Akademija-1“ komanda. Geriausia žaidėja tapo Ugnė Vaičaitė. Trečioje vietoje – „Akademija-2“ ekipa ir geriausia komandos žaidėja – Austėja Dimskytė. Ketvirtą vietą užėmė Kelmės SC komanda. Geriausia kelmiškių komandoje – Deimantė Kundrotaitė.

„Daugeliui mergaičių tai buvo pirmos rimtos varžybos šiame sezone, todėl trūksta susižaidimo, tačiau labai smagu stebėti komandas, kai žaidėjos dega noru pasiekti pergalę, iškovoti pergalę. Noriu padėkoti Šiaulių riedulio akademijos vadovybei už šį turnyrą, mums jis itin naudingas, kadangi artėjant čempionatams, mums labai trūksta tarpusavio supratimo aikštėje, o dabar jau matome sritis kur dar turime pasitempti ir po naujų metų aikštėje jausimės kur kas drąsiau“, – pasakojo U-12 ir U-14 amžiaus grupių turnyruose pirmą ir antrą vietą užėmusių komandų treneris Vaidotas Vaičeliūnas.

“Džiugu, kad Akademija rengia tokio tipo turnyrus bei suteikia, kiek įmanoma, geresnes treniruočių sąlygas jauniesiems sportininkams. Tačiau, nepasakyčiau, kad šiame turnyre sužaidėme gerai, darėme klaidų ten – kur jų būti negalėjo, dėl to pralaimėjome dvejas rungtynes. Kaip sakiau, kartais gerai yra gauti „šalto dušo”. Tokio tipo varžybos padeda pamatyti pagrindines komandos spragas, tad tikrai dar turime daug kur padirbėti. Nepaisant to, džiaugiuosi mergaitėmis ir komandoje vyraujančiu mikroklimatu”, – po turnyro mintimis dalinosi trenerė Samanta Jakovleva.

Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos atstovai džiaugiasi pavykusiu prieššventiniu riedulio turnyru.

„Lauko sezonas baigėsi jau prieš keletą mėnesių, o Lietuvos vaikų ir jaunimo riedulio čempionatai dar neprasidėjo. Džiaugiamės, kad jau ne pirmi metai pavyksta surengti šį Kalėdinį turnyrą, kuriame išmėginti jėgas gali ne tik mūsų auklėtiniai, tačiau ir mūsų geri draugai iš kitų miestų. Norėtųsi, kad didėtų dalyvių skaičius, plėstųsi dalyvių geografija. Stengiamės, kad kuo daugiau komandų būtų apdovanotos, sukurti jaukią ir smagią artėjančių švenčių atmosferą. Dėkoju treneriams ir vaikams už puikias kovas“, – pasakojo Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos sporto instruktorius ir turnyro organizatorius Rimantas Zeringis.