Iš turnyro Čekijoje Akademijos atstovai grįžo su čempionų taure

Čekijoje vykusiame tarptautiniame žolės riedulio turnyre puikiai Šiaulių garbę gynė net keturios Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos komandos. Iš viso iš Lietuvos į Čekiją išvyko net devynios komandos, beveik 100 žmonių. Turnyre be šeimininkų ir gausios Lietuvos delegacijos dar kovojo jaunieji riedulininkai iš Kroatijos ir Slovakijos.

ČEK

Nuotraukų galerija : ČIA

U-14 kategorijoje iš viso dalyvavo septynios komandos – keturios vaikinų ir trys merginų. Organizatorių sprendimu, siekiant, kad visos komandos gautų kuo daugiau žaidimo laiko, visos ekipos buvo sujungtos į vieną  grupę ir kovojo tarpusavyje. Žinoma, merginų komandoms sunkiai sekėsi prilygti pajėgioms vaikinų ekipoms, tačiau Jūratės Juodytės auklėtinės be kovos nepasidavė, o paskutinę dieną netgi sulaukė sirgalių palaikymo kovoje prieš Slovakijos vaikinų komandą. Apylygis mačas baigėsi minimalia vaikinų komandos persvara 2:1. Bendroje mergaičių U-14 įskaitoje Šiaulių Akademijos komanda užėmė trečią vietą.

„Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi komanda. Merginos medalių tikrai nusipelnė, kadangi joms teko kovoti prieš daug fiziškai stipresnius berniukus. Jos mokėsi, kaupė patirtį, ugdė valią, charakterį, nugalėjo savo baimes ir parodė, kad yra drąsios“, – komandą gyrė ir pasirodymu džiaugėsi trenerė Jūratė Juodytė.

ČEK 1

Gavo geriausios žaidėjos titulas skirtas Austėjai Dimskytei, o speciali trenerės simpatija ir didžiausios pagyros skirtos komandos vartininkei Kotrynai Šulskytei, kuri su apsaugomis, kaitinant 30 laipsnių temperatūrai, parodė drąsą, nepabijojo itin stiprių berniukų smūgiuotų kamuoliukų ir ne kartą apsaugojo savo vartus.

U-14 kategorijoje su berniukų komanda dalyvavo dar viena Šiaulių Akademijos trenerė Donata Grigienė. Lietuvos pirmenybėse pergales skinanti ir puikiai sustyguota šiauliečių komanda savo lygį parodė ir Čekijoje. Šaunuoliai vaikinai tapo čempionais. Turnyro puošmena tapo itin atkaklus finalas tarp Šiaulių Akademijos ir Prahos Slavia vaikinų komandų. Emocijų kupiną finalą šiauliečiai laimėjo 1:0 ir tapo čempionais.

„Jei grupės etape prieš čekus mums sekėsi pataikyti sudėtingus smūgius ir nugalėjome 4:0, tai finale buvo visiškai kita kova. Kad finalas buvo įtemptas įrodo ir tai, kad pirmo kėlinio pabaigoje man buvo parodyta raudona kortelė, tačiau išsiaiškinus situaciją, teisėjai atsiprašė, anuliavo kortelę ir tęsėme finalą toliau. Mes kaip komanda gal ir nebuvome pati stipriausia šiame turnyre, tačiau mūsų stiprybė – pats ryškiausias turnyro puolėjas Dominykas Vaikėnas, kuris sugeba įmušti įvarčius. Riedulys Čekijoje labai aukšto lygio, o mes sugebėjome juos nustebinti ir džiuginti sirgalius įspūdingais įvarčiais“, – komandos pasiekimu džiaugėsi D.Grigienė.

ČEK2

U-12 berniukų turnyre ketvirtą vietą užėmė taip pat Donato Grigienės treniruojama Šiaulių Akademijos komanda. Trenerė sako, kad jaunimas pasisėmė daug patirties, sustiprėjo tiek fiziškai tiek psichologiškai, supratę, kad gali žaisti ir kaip lygūs kovoti su visomis komandomis.

„Su U-12 amžiaus grupės komanda ketvirtfinalyje puikiai kovojome ir pasiekėme pergalę prieš varžovus bei patekome į pusfinalį. Deja, tuomet šiek tiek pabūgome aukštesnių ir fiziškai tvirčiau sudėtų priešininkų. Atsirado kontakto baimė, pritrūko šiek tiek drąsos ir kovingumo. Tiesa, kai pamatėme, kad niekuo jiems nenusileidžiame, tas kovingumas sugrįžo tiek pusfinalyje, tiek mažajame finale, tačiau jau pritrūkdavo laiko ką nors bepakeisti“, – pasakojo trenerė Donata.

ČEK 4

Ketvirtoji Šiaulių Akademijos komanda atstovavusi miestą turnyre Čekijoje – Vaidoto Vaičeliūno auklėtinės, kovojusios U-12 mergaičių kategorijoje.

„Pradžioje buvome šiek tiek pesimistiškai nusiteikę, kadangi mergaitėms teko grupės etape žaisti ir su berniukų komandomis, tačiau vėliau komandos buvo sureitinguotos, nuotaika pasitaisė, ėjome, žaidėme kovojome, nuotaikos geros, daug prizų“, – turnyru džiaugėsi V. Vaičeliūnas.

Grupėje U-12 mergaičių komanda užėmė trečią vietą ir kovoje dėl medalių teko susitikti su kitos grupės trečią komanda. Bendroje įskaitoje jaunosios šiaulietės taro 12 komandų užėmė ketvirtą vietą. Geriausia komandos žaidėja pripažinta Justina Gegžnaitė.

„Mūsų vaikams labai reikia tokių tarptautinių turnyrų patirties. Vietoje besitreniruodamas gali galvoti, kad esi labai geros formos, o kai išvyksti atsiveria visai kitas vaizdas, kyla ir komandos meistriškumas, atsiranda drąsos, daugiau pasitikėjimo savo jėgomis“, – teigė treneris Vaidotas.