Auksas suspindo ant Šiaulių žolės riedulininkių pečių

Šiaulių „Ginstrektė-ŠSG“ moterų žolės riedulio komanda tapo Lietuvos čempione. Tai paaiškėjo po antrųjų Lietuvos žolės riedulio čempionato super finalo rungtynių, kurias šiaulietės laimėjo prieš Širvintų SC „Inta“ komandą 6:0. Ketvirtadienį vykusiose pirmose finalo serijos rungtynėse pergalė pasiekta 7:2. Šiemet 30-ties metų jubiliejų minintis „Ginstrektė-ŠSG“ žolės riedulio klubas per gyvavimo laikotarpį čempionų taurę kelia jau 23-ią kartą.

 

Čempionišku akordu užbaigus jubiliejinį sezoną, pakalbinome nugalėtojų trenerį Vaidotą Vaičeliūną.

Treneri, jei reikėtų keliais žodžiais apibūdinti ką tik pasibaigusį sezoną, kokie jie būtų?

„Kartų kaita ir kaip greitai bėga laikas“, – šypsosi treneris.

„Na, o jei plačiau, tai esu labai laimingas po dar vieno iškovoto trofėjaus. Labai didžiuojuosi savo komanda. Esu dėkingas vyresnėms žaidėjoms, kurios vis dar lieka ištikimos klubui ir puikiu žaidimu rodo pavyzdį jaunoms merginoms. O jaunimo mūsų klube kaip niekad daug. Remdamiesi daugiausia jaunimo pastangomis šiemet bandėme šturmuoti Europos čempionatą, užėmėme trečią vietą. Taip, kad klubo ateitis šviesi“, – pasakojo V.Vaičeliūnas.

Treneris išduoda, kad tikėjosi šiek tiek atkaklesnės finalo serijos, tačiau lemiamoms kovoms pavykus surinkti vos ne smogiamąją sudėtį viskas pavyko ganėtinai nesunkiai. Pirmose finalo rungtynėse pergalė pasiekta 7:2, antrose – 6:0.

„Noriu padėkoti mūsų gydytojai Laimutei Šiaudinienei, kuri rūpinasi mūsų merginų sveikata. Tad svarbiausioms sezono kovoms turėjome beveik visas stipriausias žaidėjas. Nepaisant to, namuose net du kėlinius vyko lygi kova. Tiesa vėliau jau susikrovėme saugią persvarą ir laimėjome, tačiau įtampos buvo. Vilniuje jau lengviau, pelnėme du greitus įvarčius ir įtampa nuslūgo. Žolės riedulio lygis Lietuvoje auga, jaunimas ima pavyzdį iš vyresnių, po truputį vyksta kartų kaita“, – finalo serijos įspūdžiais dalinosi treneris Vaidotas.

Treneris pastebi, kad rezultatyviausia čempionato žaidėja tapo 26 įvarčius įmušusi Kornelija Andriejūnaitė. Geriausia žaidėja – Karolina Raulinaitytė.

„Jaunimas – mūsų ateitis. Labai džiugu, kad bendradarbiaujame su Regbio ir žolės riedulio akademija bei Sporto gimnazija, kur užauga puikios jaunos sportininkės, o vėliau sporto aukštumų jos jau siekia mūsų klube. Karolina, Rugilė, Rimantė ir visos kitos merginos, man širdis džiaugiasi, kai matau tiek jaunimo puikiai įsiliejančių į mūsų klubą. Daug vilčių dedame  į ypač jaunas žaidėjas, kurios visai nesenai prisijungė prie mūsų iš „Akademijos“ komandos“, – džiaugėsi Vaidotas Vaičeliūnas.

Žinoma, treneris nepamiršta paminėti ir komandos labiausiai patyrusių žaidėjų, ant kurių pečių jau ne vienerius metus laikosi aukšti klubo pasiekimai.

„Jei jaunos žaidėjos noriai lankys treniruotes, jos labai daug pasieks ir labai daug duos naudos klubui ir sau pačioms. Tai gali patvirtinti bet kuri iš mūsų vyresnės kartos žaidėjų. Savo meistriškumu vis dar išsiskiria ir veda komandą į priekį Donata Grigienė, Ramunė Bartkuvienė, Dovilė Kuklienė, Raminta Peskovė, Erlanda Ožemblauskė,  vartininkė Viktorija Juozapaitienė, taip pat ir Monika Balčiūnienė bei visos kitos, kurias per susijaudinimą galėjau pamiršti paminėti. Po motinystės atostogų sugrįžusi Samanta Jakovleva vėl tapo komandos vedle. Turime balansą tarp patirties ir jaunimo, turime supratingus rėmėjus, partnerius ir draugus. Tad visi drauge esame pergalingame kelyje ir tikimės dar ilgai iš jo neišsukti“, – pokalbį baigė treneris Vaidotas Vaičeliūnas.