Projektai

Šiuo metu vykdomi projektai:

Pradedamas rekonstruoti Šiaulių regbio stadionas

Šiaulių regbio stadione 2023 metų spalio mėnesį dar skambėjo sirgalių palaikymo šūksniai – čia vyko Baltijos TOP lygos finalinės regbio rungtynės tarp dviejų pajėgiausių šalies komandų. O lapkričio pradžioje šioje teritorijoje jau burzgė technika – pradėta stadiono rekonstrukcija. 

Atlaikęs visą regbio sezoną stadionas užvers vartus ir tikimasi, kad po metų, rudeniop, juos vėl plačiai atvers atnaujintas ir pritaikytas ne tik profesionalių sportininkų, bet ir visuomenės poreikiams.

Dėl numatomų atlikti darbų sutartį jau pasirašė Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos direktorius Aivaras Strockis ir rekonstravimo darbų konkursą laimėjusios UAB „Limega“ vadovas Vytautas Vilkas.Sporto projektas Nr. SP2022-1-35 „Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos aikštyno rekonstrukcija bus finansuojamas Sporto rėmimo fondo ir Šiaulių miesto savivaldybės.

Bendra projekto išlaidų suma sudaro 412 196,74  eurų. Fondo lėšomis finansuojamos išlaidos sudaro ne daugiau kaip 182 196,74 eurų. Šiaulių miesto savivaldybė projekto įgyvendinimui skyrė  230 tūkstančių eurų.

Projekto metu  bus atnaujinta ir platinama stadiono žaliosios vejos danga. Stadionas pailgės iš abiejų pusių po 10 metrų ir praplatės 6 metrais. Žalioji danga šiuo metu užima šiek tiek daugiau nei 8 000 m2, o po rekonstrukcijos ji padidės iki 10 400 m2. Bus sumontuota automatizuota vejos laistymo sistema. Stadiono galuose, už vartų bus pastatytos 6 metrų aukščio kamuolio gaudyklės.

Viename stadiono gale bus įrengta 888 m2 universali smėlio aikštelė, kuri bus pritaikyta žaisti paplūdimio regbį, rankinį, tinklinį, lėkščiasvydį (diskgolfą) ir kitas sporto šakas.

Kitoje pusėje atsiras 225 m2 vaikų lauko žaidimo aikštelė su įrenginiais ir 300 m2 gimnastikos aikštelė su lauko treniruokliais. Abi aikšteles dengs dirbtinė danga.

Vis vėstantys orai šiek tiek koreguoja rangovų darbus, tačiau UAB „Limega“ vadovas V. Vilkas žada, kad kol sąlygos leis, darbai vyks pilnu pajėgumu. Pirmiausia rangovai ketina imtis stadiono apšvietimo sistemos montavimo darbų. Taip pat bus nuimama asfalto danga vietose, kuriose stadionas platės.

Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos sporto aikštyno rekonstrukcijos projektu itin džiaugiasi ir jo darbų pabaigos labai laukia Akademijos partneriai : Šiaulių miesto žmonių su fizine negalia sporto klubo „Entuziastas“, Šiaulių sporto centras „Dubysa“, Šiaulių lopšelis-darželis „Rugiagėlė“, Šiaulių universitetinė gimnazija, Šiaulių Dainų progimnazija, Šiaulių miesto savivaldybės administracija bei itin sportiška ir aktyvi Aido bendruomenė.

  „Džiaugiamės, kad Šiaulių regbio stadione darbus atliks didelę patirtį statant ir rekonstruojant tokios paskirties objektus turinti mūsų miesto bendrovė. Šiek tiek užsitęsus darbų rangos konkursui, stadione suspėjo įvykti visos svarbiausios sezono regbio kovos. Mūsų stadionas buvo labai geras, tačiau tik specialistams buvo žinoma, kad jis neatitiko tarptautinių standartų. Po rekonstrukcijos jame galės būti organizuojami aukšto lygio tarptautiniai renginiai. Mūsų auklėtiniams ir visai bendruomenei stadione atsivers galimybės ne tik žaisti regbį, bet ir užsiimti įvairiomis veiklomis smėlio aikštyne. Taip pat bus galima treniruotis gimnastikos aikštelėje, mažiesiems sportiškai pramogauti – vaikų žaidimo aikštelėje“, – teigė Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademijos direktorius Aivaras Strockis.

Projekto darbus tikimasi visiškai baigti ateinančių metų vasaros pabaigoje.

 

…………………………………………………………………………………………………………………….

KL

Projektas „Šeimos LOGOritmas“

08.6.1-ESFA-V-911-04-0009

Projekto „Šeimos LOGOritmas“ tikslas – darbingų gyventojų ir jų šeimos narių savimotyvacijos stiprinimas per aktyvų laisvalaikį, mokymą(si) kartu, siekiant efektyvių asmenybės tobulėjimo pokyčių ir įsitraukimo į visuomeninį gyvenimą bei darbo rinką. Projekto partnerių susitikimo metu aptartos projekto veiklos, tikslai, uždaviniai, tolimesni veiksmai ir gairės.

Tikslinė grupė – darbingi gyventojai ir jų šeimos nariai, kurie dėl įvairių priežasčių negali savarankiškai rūpintis asmeniniu gyvenimu (36 asm.).

Projekto partneriai:

  • Socialinės integracijos centras – projekto pareiškėjas.
  • Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyrius.
  • Asociacija „Ekosistemų apsaugos centras“.
  • Šiaulių regbio ir žolės riedulio akademija.

Projekto veiklos:

  • Šeimos sportas – erdvė pozityvių santykių kūrimui.
  • Informacijos apie socialines paslaugas Šiaulių m. sklaida ir tarpininkavimas jas gaunant.
  • Mokymai „Aktyvi pozicija ir verslumo gebėjimų plėtotė karjeros projektavime“.
  • Individualus profesinis konsultavimas.
  • Savanorių mokymai „Įprasmink savo gyvenimą savanoriaudamas“.
  • Renginiai „Socialinis žadintuvas“.

 

Kontaktai: integracija@gmail.com, +37068445105

…………………………………………………………………………………….

Anksčiau vykdyti projektai:

2010 m. sausio mėnesį Šiaulių apskrityje pradėtas vykdyti tarptautinis projektas “Paliesk kamuolį-paliesk gyvenimą”. Projektas skirtas 2007-2013 metų Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos įgyvendinimui.
Bendrą projekto biudžetą sudaro 177719,32 eurai. 85 proc projekto lėšų skiria Europos Sąjunga iš Europos regioninės plėtros fondo.
Projektą realizuoja du partneriai- Šiaulių sporto mokykla “Klevas” ir Latvijos regbio plėtros asociacija.
Pagrindinis projekto tikslas – sporto pagalba skatinti bendro lavinimo mokyklų moksleivių sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą .
Projekte numatoma:
-Supažindinti Šiaulių apskrities (Šiaulių, Joniškio, Pakruojo, Akmenės, Kelmės ir Radviliškio miestų ir rajonų) bei Latvijos Bauskės, Jelgavos, Dobeles rajonų bendro lavinimo mokyklų kūno kultūros mokytojus ir mokinius regbio nauja sporto šaka- Touch Rugby (Supaprastinta regbio sporto šakos atmaina). Skirtingai nei tikrasis regbis, šis žaidimas žaidžiams be fizinio kontakto su varžovu ir lengvai perprantamas žaidžiančiųjų. Kontaktiniu elementų nebuvimas Touch Rugby daro patraukliu ne tik mažiau fizinių jėgų turintiems berniukams, bet ir mergaitėms.
-Padidinti sporto vaidmenį tarp jaunų žmonių.
-Pagerinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Latvijos sporto organizacijų, bendro lavinimo mokyklų, skatinant naujos sporto šakos touch rugby plėtojimą kaimyniniuose regiuonuose.
Mokiniai ne tik bus apmokomi naujos sporto šakos pradmenų, bet ir organizuojamos mokyklų regbio komandos, kurios dalyvaus miestų, rajonų ir tarprespublikinėse varžybose.
Numatoma, kad apie 1000 jaunų 13-15 metų amžiaus mergaičių ir berniukų mokysis naujos sporto šakos paslapčių ir dalyvaus projekto kvalifikacinėse varžybose. 240 iš jų (po 12 geriausių Šiaulių ir Latvijos Zemgale apskričių mokyklų komandų) įgys teisę dalyvauti finalinėse projekto varžybose, kurios vyks šių metų rudenį Joniškio ir Jelgavos miestuose. Visoms projekte dalyvaujančioms mokykloms naujos sporto šakos apmokymui bus skirti Šiaulių regbio klubų „Vairas“ „BaltRex“ ir „Siauliai“ bei sporto mokyklos „Klevas“ treneriai, kurie vykdys mokymą , treniruočių procesą, padės komplektuoti mokyklų komandas bei organizuos varžybas. Kūno kultūros mokytojams bus sudarytos sąlygos susipažinti su šio žaidimo taisyklėmis bei aktyviai dalyvauti projekte.
Mokyklų komandos , dalyvausiančios projekte nemokamai aprūpinamos žaidimo apranga ir kamuoliais. Mokyklų ir tarpmokyklinių varžybų prizininkai nugalėtojai bei geriausieji žaidėjai apdovanojami taurėmis ir prizais. Kelionės mokyklų komandoms į zonines ir tarprespublikines varžybas apmokamos iš projekto lėšų. Finalinių varžybų dalyvių varžybų dienomis skiriamas nemokamas maitinimas. Finalinių varžybų prizinis fondas 5000 Eurų.
Dalyvavimas „Paliesk kamuolį –paliesk gyvenimą” projekto įgyvendinime mokyklų bendruomenių nariams suteiks galimybę ne tik aktyviai praleisti laisvalaikį mokantis naujo sportinio žaidimo, bet ir bus gera proga užmegzti draugiškus santykius su Šiaulių apskrities ir kaimyninės šalies mokyklomis. Projekto dalyvių tarpusavio bendravimui bei informacijos skelbimui kuriamas internetinis puslapis lietuvių ir latvių kalbomis.
Kontaktai projekto informacijai:
Svajūnas Mikalčius, Šiaulių sporto mokyklos “Klevas” direktorius
Tel. +370 41526461, mob. Tel.: +370 61131893, el. paštas: smikalcius @gmail.com
Sigitas Kukulskis, regioninis projekto koordinatorius, tarptautinės regbio federacijos regbio plėtros vadovas Lietuvoje.
mob.tel. +370 68685759, el. paštas : sigisrugby@yahoo.com

 

Plačiau apie šį projektą kviečiame apsilankyti šioje nuorodoje.